Wieloletnie doświadczenie w branży automotive oraz budowie i modernizacji linii technologicznych skłoniło nas do działania na rynku laminacji oraz powlekania i klejenia różnorodnych materiałów, dlatego w odpowiedzi na takie zapotrzebowanie StickyStratum oferuje zakres specjalistycznych usług jak i szereg własnych produktów technicznych w tym zakresie.

StickyStratum specjalizuje się w nanoszeniu powłok klejowych metodą Hot-Melt za pomocą kilku metod pozwalających pokryć szeroką gamę materiałów przewijanych w rolkach jak i laminację płyt oraz wszelkiego rodzaju materiałów 3D. Nasze urządzenia pozwalają na połączenie ze sobą kilku warstw materiałów lub płyt jak i powleczenie wybranego materiału, a następnie zabezpieczenie go odpowiednimi foliami anty-adhezyjnymi celem łączenia elementów w późniejszych procesach technologicznych. StickyStratum posiada również urządzenia do nanoszenia sprayowego powłok klejowych na nietypowych i nieregularnych kształtach tj. elementy nadkoli samochodowych, elementów wnętrza samochodu lub innych elementów wygłuszeń samochodowych. 

Technologia Hot-Melt jest jedną z aktualnie przodujących na rynku ze względu na jej wszechstronność zastosowania jak i aplikacji. Kleje typu Hot-Melt charakteryzują się wysokimi współczynnikami odporności na czynniki takie jak starzenie, czynniki środowiskowe czy chemiczne przez co znajdują zastosowanie w:

  • przemyśle opakowaniowym
  • etykietowaniu
  • poligrafia
  • artykułach higienicznych i medycznych
  • przemyśle meblarskim
  • przemyśle transportowy
  • przemyśle automotive
  • przemyśle spożywczym
  • i wielu innych

Wartością dodaną wybranej technologii jest brak zaklasyfikowanej emisji i innych wpływów na środowisko naturalne w wyniku braku potrzeby zastosowania substancji rozpuszczalnikowych i innych pochodnych. Powyższy fakt pozytywnie wpływa na rekomendację zastosowania wspomnianej technologii w zakładach produkcyjnych na terenie UE i innych krajów szanujących przyjęte standardy ochrony środowiska naturalnego.

StickyStratum posiada również doświadczenie w zakresie doboru klejów jak i parametrów produkcyjnych pozwalających na skuteczną realizację powierzonego projektu pod specyfikację klienta. Nasze doświadczenie zdobyte na rynkach automotive oraz wdrażane innowacje w połączeniu z realizacją planów inwestycyjnych kreują w nas silnego i ugruntowanego partnera do współpracy.
Jesteśmy zorientowani na klienta i dobro jego produktu. Wszystkie projekty zaczynamy od analizy FMEA (ang. Failure mode and effects analysis) projektu, a wszystko to by realizacja Twojego produktu uniknęła wszelkich wad jeszcze na etapie projektowania jego procesu. Dlatego w tym wszystkim tak bardzo liczy się Państwa zdanie i nasza pomoc w realizacji Waszych zapotrzebowań.
Otwórz swój projekt jeszcze dzisiaj i ciesz się kompetencją powierzonych usług i jakością dostaw!!

Zapraszamy do współpracy

 

Slider
Slider
Slider